İsrail Vizesi

 İsrail vizesi almak isteyen turist adaylarının yapması gereken pek çok şey olduğu için ve ayrıca İsrail Konsolosluğu ile direkt olarak bir bağlantı kurmasının mümkün olmadığı için mutlaka bu noktada bir vize danışmanı ile görüşmeye ihtiyaç duyacaktır. Bu aşamada da Hollanda vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi Vize danışmanları sizlere 7/24 yardımcı ve destek olacaktır.

 İsrail ülkesine vize almak için çok farklı sebepleriniz bir araya gelmiş ve siz İsrail’e vize almak üzere konsolosluk işlemlerine başlamak üzere olabilirsiniz. Bu durumda İsrail vizesi için konsoloslukta yapacağınız işlemlerden önce de internet üzerinden online bir şekilde yapmanız gereken bir takım işlemler söz konusu olabilir. Bu sebepten dolayı da İsrail vize başvuru işlemlerinde bir ön başvuru formu doldurarak gerekli olan vize randevusunu da almak zorunda kalacaksınız. Bu işlemleri özetle anlatmak gerekirse daha sonra mutlaka bir İsrail vize başvuru formu ve talep dilekçesinden söz edeceğiz.

Sonrasında da bu işlemleri yapmak için ve başvuru belgelerinizi kabul ettirmek amacıyla gerekli olan bütün kanıtlayıcı evrakları sunmanız gerekir. Tabii ki bütün bu işlemler burada belirtmiş olduğumuz kadar hızlı bir şekilde tamamlanmaz ve bir sürü teferruatı söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayı da mutlaka Hollanda Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

 İsrail Vize Randevuları

 İsrail vize randevuları ile ilgili olarak sizlere ilk başta belirtmemiz gereken şey çevrimiçi işlemler olacaktır. İsrail Konsolosluğu vize işleri birimi ile bu noktada bir bağlantı gerçekleştirmeniz gerekir. İsrail vizesi için konsolosluk kısmında yapacağınız işlemlerin bir sıraya konulması ve bu işlemlerin daha düzenli bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla mutlaka vize randevusunun önceden internet üzerinden alınmış olması gerekir. Ayrıca bunun yanı sıra da İsrail vizesi için İsrail Konsolosluğu yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi tarafından hazırlanmış olan ön başvuru formunu doldurup internet üzerinden direkt olarak gönderdiğiniz zaman konsolosluk işlemlerinde direkt olarak birçok şeyi önceden halletmiş ve vize başvurunuzu daha kolay bir şekilde yapmış oluyorsunuz. İşte bütün bu sebeplerden ötürü İsrail vize randevusu almak son derece büyük bir önem taşır.

 İsrail Vize Politikası

 İsrail vize politikası diğer ülkelere göre son derece farklı olacaktır. Mesela bu noktada ilk başta İsrail Türklere vize veriyor mu gibi bir soruyu sormak her zaman için çok daha doğru olacaktır. İsrail ülkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından sadece umuma mahsus pasaporta sahip olanlardan vize işlemi yapmasını istemektedir. Diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ya da hususi pasaport gibi bir takım pasaportlara sahip olan kişilerin bu noktada İsrail ülkesinden herhangi bir sorun yaşamadan serbest bir geçiş hakkı aldığını da belirtmek gerekir. Ancak İsrail politik olarak bir takım ülkelere karşı daha farklı bir hassasiyet geliştirmiş ve bazı ülkelerin vatandaşlarını ülkesine kabul etmemektedir.

 İsrail ülkesinin hangi ülke vatandaşlarına vize vermediğini mutlaka en ince detayına kadar araştırmanızda fayda vardır. Ayrıca İsrail ülkesi için bir de belirtmemiz gereken başka bir husus var ise o da sadece politik yönden sorun yaşadığı ülkelerin vatandaşlarını değil aynı zamanda bu ülkelere giriş çıkış yapmış ya da kontak halinde olan başka ülke vatandaşlarını da ülkesine kabul etmeme gibi bir özellikten söz etmek gerekir. Mesela bu konuyu bir örnek de açıklayacak olursak diyelim ki Lübnan ya da Suriye ülkesine daha önceden kısa bir zaman önce giriş yapmış bulunmaktasınız. Pasaportunuzda söz konusu olan bu ülkelerin pasaportu yakın bir zamanda işlenmiş ise o pasaportla İsrail ülkesine kabul edilmeniz hiçbir şekilde mümkün olamaz. Bütün bu detaylara dikkat ederek mutlaka vize danışmanızla bu konuda bir görüşme sağlayıp İsrail’in vize vermediği ülkeler hakkında bilgi toplamanızda son derece büyük bir fayda vardır.

 İsrail’e Hangi Vize ile Gidilir?

 İsrail’e hangi vize ile gidilir konusu ile ilgili olarak sizlere İsrail vize çeşitlerini bu noktada tek tek sıralamış bulunmaktayız.

  • İsrail turistik seyahat amaçlı vize
  • İsrail eş dost ve akraba ziyareti vizesi
  • İsrail ticari amaçlı vize
  • İsrail din adamı vizesi
  • İsrail basın vizesi
  • İsrail fuar vizesi
  • İsrail etkinlik vizesi

 İsrail’e genel olarak vize almak isteyen kişiler daha çok ticari ya da turistik vizeleri tercih etmekle birlikte aynı zamanda din adamı vizesi için de bir takım başvurular yapmaktadır. Bu hususta mutlaka İsrail ülkesinin vize alma sürecinde yukarıda belirtmiş olduğumuz bütün bu vize çeşitleri etkili bir durum arz edip daha farklı gerekliliklere de tabi olarak vize evraklarında değişkenlik yaşanmasına sebep olacaktır.

 İsrail Vizesi Almak İsteyen Turist Adaylarının Hangi Belgeleri Hazırlaması Gerekir?

 İsrail vizesi almak isteyen turist adaylarının hangi belgeleri hazırlaması gerekir? İsrail vize işlemleri için gerekli olan belgelerden söz edecek olursak ilk başta sizlere İsrail vize ön bilgilendirme formu ve ön başvuru formunun çıktılarını almanız gerektiğini belirtmek zorundayız. Daha sonra ise İsrail vize talep dilekçesinden söz ederek bu konuya bir giriş yapmakta fayda vardır. İsrail vize talep dilekçesinde mutlaka İsrail ülkesinde bulunmak için mevcut şartları sıralamanız gerekir.

 İsrail vize işlemleri içerisinde ayrıca biyometrik fotoğraf da istenecektir. Bu fotoğrafın mutlaka İsrail Konsolosluğu tarafından onaylanması için güncel bir şekilde çekilmiş olması ve arkası beyaz fonlu olması gerekir. İsrail vizesi fotoğraf ölçülerine uygun olarak çekilmesi gereken bu fotoğrafın ayrıca yüzünüzün tam olarak belirgin bir şekilde olması da oldukça büyük bir önem taşır.

 Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikamet belgelerinin e-devlet üzerinden çıktısının alınması yeterli olacaktır. İsrail Konsolosluğu aynı zamanda İsrail vizesi çıkartmak için sizlerden çalıştığınız yerle ilgili gerekli olan bütün belgelerin dökümünü de ister. Bunlar da 4 ASG hizmet dökümü, işe giriş bildirgesi ve maaş bordrosu şeklinde belirlenmiştir. Aynı zamanda banka hesap dökümlerinin de İsrail konsolosluğunun bilgisine sunulması son derece büyük bir önem taşır.

 İsrail Vize Ücretleri

 İsrail vize ücretleri tam olarak belirlenmesi için mutlaka İsrail’e hangi vize türü ile başvuru yapacağınızın bilinmesi gerekir. Bu aşamada İsrail’e ticari bir vize başvurusu yapacak olan kişiler ile turistik vize başvurusu yapacak olan kişilerin ya da din adamı ve öğrenci vizeleri için bir takım farklı fiyat seçenekleri söz konusu olacaktır diyebiliriz.

 İsrail Vizesi Kolay Verilir Mi?

 İsrail vizesi kolay verilir mi şeklinde soracağınız bir sorunun cevabı aslında İsrail vizesinin kolay verileceği olacaktır. Ancak İsrail ülkesinin vize vermediği ülkelere giriş çıkış yapılmış olması bu noktada bir takım sorunların yaşanmasına sebebiyet verir.

 İsrail Vizesi Kaç Günde Verilir?

 İsrail vizesi kaç günde verilir diye soracak olursanız bu vizenin işlemleri için bir hafta gibi bir süre yeterli olacaktır diyebiliriz. Genel olarak İsrail Konsolosluğu bu işlemleri 5 iş günü içerisinde bitirmektedir. Fakat İsrail konsolosluğunda herhangi bir yoğunluk söz konusu ise ya da resmi bir tatil gününe denk gelen bir başvuru tarihiniz söz konusu ise bu durumda da İsrail vize işlemleri daha uzun sürebilir.