Kanada Vizesi

 Kanada vizesi almak için vize başvurusu yapmak isteyen turist adaylarının bu noktada Kanada Büyükelçiliği ile bir bağlantı kurması amacıyla bir vize firması ile görüşme sağlaması gerekli olacaktır. Kanada’nın vize şartları hakkında bilgi almak için de mutlaka bu vize firması ile görüşmek ve vize yetkililerinden ihtiyacı olan tüm bilgileri almış olan turist adayları her zaman için iki adım önde olacaktır.

 Kanada vize işlemleri için bir başlangıç yapmak istiyorsanız bu yazımıza göz atmak sizin için son derece faydalı olacaktır. Aynı zamanda Hollanda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize yetkilileri sizlere Kanada vizesi alma konusunda bir takım kısa ve pratik yolları gösterecek ve vize işlemlerinin sırasında 7/24 sizlerle irtibat halinde olacaktır.

 Kanada vizesi almak isteyen turist adayları her zaman için ilk başta yapacağı bütün işlemleri bilmelidir. Bu sebepten dolayı da sizlere Kanada vizesi başlıklı bu yazımızda bu konuda bütün detayları sıralamış bulunmaktayız ve ne gibi şeyler anlattığımıza dair bir özet geçecek olursak; Kanada vizesi nasıl alınır? Kanada’ya gitmek için alınacak olan vizenin türü nasıl olmalıdır? Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olması gerekir ya da Kanada vize işlemleri için yapılması gereken bütün işlemler adım adım nelerdir?

 Kanada Vizesi Almak İçin Kimler İşlem Yapmalı?

 Kanada vizesi almak için kimler işlem yapmalı diye soracak olursanız herkesin bu aşamada işlem yapması gerektiğini belirtmemiz gerekir. Yani Kanada ülkesinin vize politikasında herhangi bir pasaporta sahip olan vatandaşların serbest bir geçiş hakkı olması söz konusu olmayacaktır ve bu ülke hiçbir dünya ülkesinin vatandaşına bu tip bir ayrıcalık sunmayacaktır. Bu sebepten dolayı da Kanada ülkesine bir vize başvurusu yapmak isteyecek olan kişilerin çok farklı sebeplerden dolayı son derece fazla olacağını ve son yıllarda daha fazla artış göstermiş olduğunu da görmekteyiz.

 Kanada Vizesi Ön Başvuru Formu ve Vize Randevuları

Kanada Vizesi Ön Başvuru Formu ve vize randevuları çok fazla kişi tarafından ilgi gösterilen bir ülkenin vizesi olduğu için Kanada konsolosluğunda son derece yoğun bir işlem durumu söz konusu olacaktır. Hal böyle olunca da Kanada Konsolosluğu vize işlemlerinin daha düzenli olması ve vize işlemleri için sıra bekleyen turist adaylarının zorluk yaşamaması amacıyla internet üzerinden online bir şekilde işlem yapma şansı vermiştir.

 Kanada vizesi almak isteyen turist adayları hangi türde vize alacak olurlarsa olsunlar mutlaka bu işlemi internet üzerinden bir randevu alarak gerçekleştirmesi gerekir. Kanada vize işlemlerine başlamak için yapmanız gereken bu ön bilgilendirme işleminde e-posta adresi üzerinden Kanada Konsolosluğu yabancılar ve göçmenler vize işleri birimine ulaşabilir ve bu birim ile bir irtibat sağlayabilirsiniz. Bu işlemin sonunda Kanada Konsolosluğu vize işleri birimi sizlere bu işlemi başlatmanız için gerekli olan zaman zarfını mail adresiniz üzerinden bildirecektir.

 Kanada Vize İşlemleri İçin Hangi Belgelerin Hazırlanması Gerekli Olacaktır?

 Kanada vize işlemleri için hangi belgelerin hazırlanması gerekli olacaktır konusu ile ilgili olarak turist adaylarına aşağıdaki belgeleri maddeledik.

 • Kanada vizesi başvuru formu ve vize talep dilekçesi çıktıları
 • 2 adet biyometrik renkli ve en az 6 ay öncesinden çekilmiş olan fotoğraflar
 • Kanada seyahat belgeleri
 • Tam bu katlı nüfus kayıt örnekleri
 • e-devlet ikamet adres belgeleri
 • Parmak izi ve imza örnekleri
 • Teminatlı bir yurt dışı seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • 4 A SGK hizmet dökümü, işe giriş bildirgesi ve maaş bordrosu gibi çalışma belgeleri
 • Maddi durumunuzun Kanada seyahatini kaldırabilecek ölçütte olduğuna dair bir banka hesap cüzdana dökümü
 • Son 6 ay içerisinde yapmış olduğunuz bütün harcamaları gösteren bir hesap özeti
 • Savcılıktan alınmış olan imzalı ve kaşeli bir iyi hal raporu
 • En az bir yıl geçerli olan bir pasaport

 Kanada vizesi almak isteyen turist adayları için son derece derinlemesine bir inceleme yapılacağı için bu noktada mutlaka bir takım belgelerinizi doğru bir şekilde almış olmanız gerekli olacaktır. Bu noktada pasaportunuzun son derece önemli olduğunu ve en az 2 sayfalık bir boş alana sahip olması gerektiğini ve aynı zamanda da güncelliğini koruduğunu mutlaka kanıtlamanız gerekir.

Aynı zamanda Kanada Konsolosluğu vize işleri biriminin vize talebinizi onaylaması için tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizin de ilgili bir makamdan alınmış olması ve kesinlikle bütün aile bilgilerini en ince detayına kadar ulaşması gerekir.

 Kanada vizesi almak isteyen turist adayları mutlaka bütün belgelerini hazırlarken her birinin güncel olup olmadığından emin olmalı ve aynı zamanda da gerekli olan makamlardan imzaların ve kaşelerin tamamlanmış olması da bu aşamada son derece büyük bir önem taşır. Eğer ki Kanada ülkesine bir vize başvurusu yapmak isteyen kişi 18 yaşını daha doldurmamışsa bu durumda mutlaka anne ya da babasından bir seyahat izni dilekçesi getirmesi de gerekiyor.

Bu sebepten dolayı da 18 yaşın altındaki adaylar için Kanada Büyükelçiliği son derece hassas davranarak bütün bu işlemlerin yerinde yapılmasına dikkat ediyor. Bütün bunların yanı sıra öğrenci vizeleri için Kanada Büyükelçiliği öğrenci belgelerini kontrol etmek ve gerçek olduklarından da emin olmak ister.

 Kanada vizesi için seyahat belgeleri hususunda da sizlere gerekli olan bütün detayları sunmamız gerekir. Çünkü Kanada Büyükelçiliği bu seyahatin gerçek olup olmadığına inanmalı ve aynı zamanda turist adayının ülkesine geri döneceği konusunda da mutlaka resmi bir belgeye sahip olmalıdır. Bunun yolu da her zaman için seyahat belgelerinin doğru bir şekilde alınmasından geçer. Seyahat belgeleri mutlaka Kanada’da kalacağınız otelin giriş çıkış tarihlerine ve uçak biletlerinin gidiş ve dönüş şeklinde olması üzeri hazırlanması gerekir.

 Kanada Vize Çeşitleri

 Kanada Vize çeşitleri için en çok tercih edilen vize tipi ticari vizeler ya da turistik amaçlı vizeler başta olmakla birlikte eğitim ve staj vizesi ve kısa süreli çalışma vizeleridir. Bu aşamada Kanada ülkesinden vize almak isteyen kişilerin vize türüne en başta karar vermiş olması ve vize talep dilekçesini ve başvuru formunu buna göre doldurması son derece büyük bir önem taşır.

 Kanada Büyükelçiliği aynı zamanda etkinlik vizeleri, fuar vizesi, ziyaret vizesi, sporcu vizesi ya da seminer ve konferans vizesi gibi bir takım farklı vize türlerini de vermektedir. Bütün bu vizeler için kısa ya da uzun süreli seçeneklerden yararlanarak çok ya da tek girişli vize tipleri hakkında da bilgi sahibi olmanız son derece büyük bir önem taşıdığı için mutlaka Hollanda Vize ile bir bağlantı kurmanız gerekir.

 Kanada Vizesi Ne Kadar 2024

 Kanada vizesi ne kadar 2024 yılı için sizlere tam olarak net bir rakamdan söz etmek mümkün olmamakla birlikte vize çeşitlerinizin bu aşamada son derece büyük bir rol oynadığını belirtmemiz gerekir. Mesela Kanada ülkesi için tercih etmiş olduğunuz etkinlik vizesi, ticarimize ya da öğrenci vizelerinin birbirinden farklı fiyatlarla değerlendirildiğini bu noktada bilmeniz gerekir. Kanada vize ücretleri konsoloslukta direkt olarak vize işlemleri sırasında alınacaktır. Fakat Kanada vize talebiniz reddedilirse bu para hesabınıza geri iade edilecektir.