Fransa Vizesi

 Fransa vizesi almak için büyükelçilik ile direkt olarak bir bağlantı kurmak söz konusu olmayacağı için genel olarak turist adaylarının kafalı karışıklıkları yaşamaları son derece normal bir durum olarak gündeme gelmektedir. Eğer ki Fransa ülkesine bir seyahat etme planı içerisindeyseniz bu planı yapmadan önce mutlaka vize şartları hakkında bilgi sahibi olmanızda son derece büyük bir fayda vardır. Bu sebepten dolayı da yakın bir zamanda Fransa seyahatine gitmek isteyen kişiler için Fransa vizesi adlı yazımızı turist adaylarının bilgisine sunmuş durumdayız.

 Hollanda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi dünyanın dört bir yanında tüm ülkelere olduğu gibi aynı zamanda Fransa ülkesine giderken de sizlere yardımcı olacaktır. Hollanda Vize adlı bu firma vize işlemlerinizi son derece kolay ve hızlı bir şekilde halletmeniz için Fransa seyahat belgeleri de dâhil olmak üzere pek çok işlemi bizzat olarak halledebilir. Zira genel olarak Fransa ülkesine ilk defa uçuş yapmak isteyen kişilerin seyahat belgeleri hususunda bir takım bilgi eksiklikleri söz konusu olacaktır. Mesela Fransa ülkesinde hangi otele gitmek çok daha doğru olacaktır? Ya da Fransa’ya hangi havayolu şirketi ile gitmek daha rahat olur şeklindeki bütün konularda yine Hollanda Vize sizlere yardımcı olur.

Durum böyle olunca da Fransa ülkesine gitmek ve bu vizeyi almak için herhangi bir işlem yaparak zorlanmanıza gerek kalmaz ve bütün işleri vize yetkilileri son derece hızlı bir şekilde halleder. Böyle olunca da zaman kaybı gibi bir sorun da ortadan kalkmış olur ve vize işlemlerinizi yapmak için çok fazla yorulmanıza da gerek kalmaz.

 Fransa ülkesine vize almak isteyen kişiler için sadece seyahat belgeleri hazırlamak ya da vize evraklarını bir araya getirmek de yeterli değildir. Aynı zamanda yapılacak olan bir takım konsolosluk işlemleri vardır. Fakat bu işlemler direkt olarak Fransa konsolosluğundan değil Fransa ülkesinin konsolosluklarının görev bölgelerinden yapılmaktadır.

Bütün bu işlemler konusunda ayrı ayrı bilgi sahibi olarak en ince detayına kadar hiçbir gerekliliği atlamadan vize işlemlerimizi başlatmanız gerekir. Aksi halde tekrar geriye dönmek ve bu işlemleri baştan halletmeye çalışmak durumunda kalma ihtimaliniz son derece yüksek olacaktır.

 Fransa Ön Başvuru Vize Randevu İşlemleri

 Fransa ön başvuru vize randevu işlemleri online bir işlem alıp çevrimiçi şekilde son derece kolay ve hızlı olarak yapılmakta ve ayrıca konsolosluklarının görev bölgesinde Fransa vize işlemlerini kesinleştirmek amacıyla mutlaka parmak izi vermeniz gerekli olacaktır. Fransa vizesi ön başvuru formu doldurulduktan hemen sonra sizlere zaten direkt olarak bir vize randevusu verilir ve sonuç olarak Fransa ülkesinden bir vize randevusu almış olursunuz.

Daha sonra da Fransa Konsolosluğu görev bölgelerine giderek Fransa vize başvurusunu kesinleştirmek ve parmak izi ile imza örneklerinizi bu konsolosluğa sunmak ve ardından gerekli olan diğer bürokratik işlemleri tamamlamak gerekiyor.

 Fransa Vize Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

 Fransa vize başvuru işlemleri nasıl yapılır konusu ile ilgili olarak yapmanız gereken ilk işlemin her zaman için Fransa konsolosluğunun görev bölgeleri üzerinden dolduracağınız bir Fransa vize başvuru formu ile başlayacağını belirtmemiz gerekir. Fransa vize başvuru formunda gerekli olan bütün detayları zaten vize yetkilini sizlere son derece detaylı bir şekilde verecek ve bütün bu işlemleri kurallara bağlı olarak yapmanız da gerekecek.

Fransa Konsolosluğu için yazmış olduğunuz dilekçenin de bir o kadar Fransa vize başvuru formu gibi önemli bir vize işlemi olduğunu belirtmekte son derece büyük bir fayda vardır. Fransa vize talep dilekçesi yazarken de mutlaka vize yetkiliniz sizlerle birlikte olup yönlendirmeleri gerekli bir şekilde sizlere yapacaktır.

 Fransa Vizesi İçin Hangi Belgeler Gerekli Olacaktır?

 Fransa vizesi için hangi belgeler gerekli olacaktır konusunda mutlaka hiçbir detayı atlamadan her bir belgeyi gerekli yerlerden alarak Fransa Konsolosluğu tarafından bu vizeyi almaya hazır olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Bu aşamada maddi güvence temin etmek ve bu seyahatin bütün giderlerini bağımsız bir şekilde karşılayabilecek olduğunuzu kesinlikle Fransa Konsolosluğuna kanıtlamak zorundasınız. Aksi halde herhangi bir durumda hiçbir şekilde vize işlemlerini tamamlanamaz ve Fransa ülkesine yapacağınız seyahat iptal olur.

Bu sebepten dolayı da gerekli olan belgeler içerisinde yer alan banka hesap dökümlerinizi ve üzerinize kayıtlı olan bütün mal varlığınızı bu ülkeye bildirmek durumundasınız. Bunu yaparken de mutlaka resmi kaynaklardan bu dökümleri teslim etmeyi unutmamak gerekir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken başka pek çok husus söz konusu olacaktır. Ve bu konuyu mutlaka vize yetkilinizle birlikte özel olarak masaya yatırmakta son derece büyük bir fayda vardır diyebiliriz.

 • Fransa vizesi almak isteyen kişiler aşağıda sıralamış olduğumuz evrakların türüne bir göz atabilir;
 • Fransa vize başvuru formu ve ön başvuru formunun çıktısı
 • 2 adet biyometrik ve en az 6 ay içerisinde çekilmiş olmak şartıyla yüzün ve burnun tüm hatlarının belli olduğu renkli bir fotoğraf
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının ön ve arka yüzünün renkli fotokopileri ya da e-devlet üzerinden çıkartılmış olan sureti
 • En az 6 aylık ya da bir yıllık banka hesap dökümleri
 • Ev, arsa ya da herhangi bir malın tapusu veya Araç ruhsatları
 • Maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi, iş yeri faaliyetleri ya da 4A SGK hizmet dökümü gibi gerekli olan bütün mesleki belgelerin suretleri
 • Doktor tarafından verilmiş olan bir seyahat edebilir raporu
 • €30.000 teminatı olan ve yurt dışında geçerliliği bulunan bir seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • Fransa vizesinin işlenebileceği alana sahip olan yeni bir pasaport ve varsa eski pasaportların suretleri
 • Nüfus il müdürlüğü tarafından verilmekte olan bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Fransa vizesi talep dilekçesi
 • İkametgâh belgesi

 Fransa Vize Türleri Hangileridir Ve Neye Göre Tercih Edilir

 Fransa vize türleri hangileridir ve neye göre tercih edilir şeklinde bir araştırma yapacak olursanız bu noktada Fransa ülkesinin hangi vizeleri verdiğini ve ne amaçlarla avantajlar sağladığını bilmeniz gerekir. Fransa ülkesine gezmek ve görmek amacıyla gidecek olan kişiler genel olarak günümüzde artık Schengen vizesi almayı tercih etse de daha çok bu vize turistik seyahat amaçlı vize kapsamında değerlendirilmektedir. Öğrenci olarak da bu ülkeye gitmek isteyen pek çok kişinin olduğunu görüyoruz Bu aşamada da Fransa eğitim ve staj vizesi oldukça tercih edilen vize türleri arasında yer alır. Ticaret vizeleri de bu ülke için oldukça fazla tercih edilmekte ve aynı zamanda tıbbi tedavi ya da etkinlik vizeleri alınmaktadır.

 Genel olarak Fransa ülkesinde yakınları olan kişilerin de son derece fazla olduğunu görmekteyiz bu aşamada da Fransa aile ve akraba ziyareti vizesi kullanılması söz konusu olacaktır.

 Fransa Vizesi Ücretleri?

 Fransa vizesi ücretleri tamamen Fransa seyahatinin koşullarına bağlı olarak değişeceği için mutlaka Hollanda Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile bu konuda detaylı bir görüşme sağlamanızda ve yaş gruplarına bağlı olarak değişkenlikleri de gözden geçirmenizi de fayda vardır diyebiliriz.