Dubai Vizesi

Dubai vize süreci oldukça basittir. Dubai’ye seyahat eden herhangi bir kişi, kendilerine kısa bir süre için seyahat hakları veren bir Elektronik Seyahat İzni (ETA) ihtiyaç duyar. Öncelikle pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği varsa, Dubai vizesi almaya hak kazanabilirsiniz. Dubai’ye geliş amacınız seyahat ise, turist olarak 30 gün geçerli tek girişli kısa süreli turist vizesini almanız gerekir. Ancak bundan önce seyahat amacınızın yalnızca turizm, iş veya eğitim amaçlı olup olmadığını belirlemeniz gerekir, çünkü vize gereksiniminiz gittiğiniz kategoriye göre değişir.

Sponsorunuz, seyahatinizden önce İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü’nden (GDRFA) sizin için giriş izni almak zorundadır. Giriş izniyle Dubai’de kalmanıza izin verilen gün sayısı, seyahatinizin amacına bağlıdır:

 • Geçiş yapıyorsanız, 48 veya 96 saate kadar bir giriş izni (transit vize) alacaksınız.
 • Turist olarak giriş yapacaksanız, giriş izniniz 30 güne kadar geçerlidir (yani turist vizesi).
 • Çalışma amacıyla giriyorsanız, giriş izniniz 90 güne kadar geçerlidir

Bu makalede Dubai Vizesi Türleri, Dubai Vizesine Nereden Başvurulur? , Dubai Vizesi Gereksinimleri ve Dubai Vizenizin Reddedilmesinin Sebepleri gibi konulara değineceğiz. Bu konular hakkında daha detaylı bilgi için makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

Dubai Vize Türleri

Dubai Vize türleri şunları içerir:

 • 48 Saatlik Dubai Vizesi

Bu tür bir vize 48 saatlik kalış için geçerli olan giriş ve çıkış tarihini içeren tek girişli bir vizedir. Bu vize türü Dubai’ye seyahat etmek isteyenler ve 2 günden az kalmayı planlayanlar için idealdir. İş seyahatinde olanlar genellikle böyle bir vizeyi veya ilerideki varış yerlerine giderken alınan vize türüdür.

 • 96 Saatlik Dubai Vizesi

Bu vize 96 saatlik kalış için geçerlidir ve giriş çıkış tarihinizi içeren tek girişli bir vizedir. Bu tür bir vize, 4 günden daha az bir süre kalmak isteyen gezginler tarafından tercih edilmektedir. Planlanmış birkaç iş toplantısı olan, noktadan noktaya seyahati olan veya gidecekleri yere giderken mola verecek olan iş seyahatinde olanlar, bu vize kategorisini tercih eder.

 • Kısa Süreli Tek Giriş Vizesi (30 Günlük)

Bu turist vizesi 30 gün geçerli olup, giriş ve çıkış tarihini içeren tek girişli bir vizedir. Böyle bir vizenin giriş geçerliliği, veriliş tarihinden itibaren 60 gün geçerlidir. Bu süre içinde giriş yapmazsanız vizeniz geçersiz hale gelir. Bu vize türünü 30 gün olacak şekilde ücret karşılığında uzatabilirsiniz.

 • Kısa Süreli Çok Giriş Vizesi (30 Günlük)

Bu vize türü alanlara 30 günde çok giriş hakkı tanımaktadır. Size tanınan süre bitene kadar ülkeye giriş çıkış yapmaya hakkınız bulunur.

 • 90 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi

Bu vize 90 gün geçerlidir, tek girişli bir vizedir. Varış ve ayrılış tarihlerinizi içerir. Bu, aileyi, arkadaşları ziyaret etmek, bir aile etkinliğine katılmak veya bazı iş eğitimleri için Dubai’de uzun süre kalmak isteyen misafirler tarafından kullanılır. Bu vize türünde 90 gün içinde tek giriş yapabilirsiniz.

 • 90 Günlük Çok Girişli Dubai Vizesi

Bu vize türü 90 gün içinde çoklu giriş hakkı tanımaktadır. 90 gün bitene kadar ülkeye giriş çıkış yapabilirsiniz.

Bu Dubai vize türlerini ek ücret ödeyerek sürelerini uzatmak mümkündür.

Dubai Vizesine Nereden Başvurulur?

Dubai vizesine çevrimiçi olarak veya Dubai Vize İşlem Merkezi aracılığıyla başvurabilirsiniz . Uçak biletlerinizi havayollarından ayırtmayı ve sonrasında online olarak Dubai turist vizesi başvurusunda bulunmayı seçebilirsiniz. Uçak bileti rezervasyonu için tek yapmanız gereken havayolunun web sitesine girmek, rezervasyonu yönet bölümüne gitmek, ardından rezervasyon ayrıntılarınızı girmek ve rezervasyonunuzu almak. Vize formunuzu doldurarak ve Dubai e-vizesi almak için gerekli belgeleri yükleyerek Dubai başvuru modülüne devam edin. Dubai çalışma vizesine online başvuru yapmak için önce Çalışma Bakanlığı’ndan onay almanız gerekiyor. İşvereninizin çalışanı adına böyle bir vizeye başvurması ve Dubai’ye girmeden önce prosedürün tamamlanması gerekiyor.

Çevrimiçi Dubai vizesi rezervasyonu yapmak için hızlı 4 adımlı işlem şunları içerir:

 1. Dubai vizesi için rezervasyon almak.
 2. Çevrimiçi işlem ücretini kredi veya banka kartınızı kullanarak ödeyin.
 3. Vize formunuzda belirtilen tüm belgeleri çevrimiçi olarak yükleyin.
 4. Çevrimiçi Dubai Vize Durumunuz hakkında bilgi almak için e-posta adresinizi kaydedin.

Ancak bu süreçten geçmeden önce, hangi vize türüne başvurduğunuzu bilmeniz gerekir.

Dubai Vizesi Gereksinimleri

Dubai için turist vizesi başvurusunda bulunurken, başvurunuzu desteklemek için aşağıdakiler gibi çeşitli belgelere sahip olmanız gerekir:

 • Pasaportunuzun fotokopisi. En az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta ihtiyacınız var.
 • Pasaportun ilgili sayfalarının fotokopisi. Bazı durumlarda pasaportunuzun aslını ibraz etmeniz gerekmeyebilir. Pasaportunuzun ilgili sayfalarının veya pasaportunuzun tüm sayfalarının fotokopilerini ekleyebilirsiniz.
 • Dubai vize fotoğraf gerekliliklerine uygun pasaport boyutunda fotoğraf .
 • Yalnız seyahat eden bir kadınsanız Babanızdan veya kocanızdan alınmış bir İtiraz Yok Belgesi.
 • Bir gidiş-dönüş uçak bileti veya ileri seyahat için bir uçak bileti.
 • Otel gibi konaklama kanıtı.
 • Dubai için satın alınan seyahat sağlık sigortasının kanıtı
 • Ziyaretinizin amacını ve süresini belirten bir ön yazı
 • İkametgah belgesi. Bu, yalnızca yaşadığınız ülkenin vatandaşı değilseniz geçerlidir.
 • İkamet durumunun kanıtı
 • Mali durum kanıtı. İş sözleşmelerinin veya maaş bordrolarının onaylı kopyası
 • Önceki seyahatlerin kanıtı. Daha önce Dubai’de bulunduysanız, pasaportunuzdaki giriş ve çıkış damgalarının kopyalarını gönderin. Son 5 yıl içinde aldığınız ABD, İngiltere, Schengen Bölgesi, Kanada, Rusya, Avustralya veya Yeni Zelanda vizelerinin kopyaları

Ayrıca şunları sağlamanız gerekebilir:

 • Mali durumunuzun kanıtı
 • Mevcut adresinizin kanıtı
 • Evlilik cüzdanı

Dubai Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Ücret ödedikten sonra Dubai vizesi 3 ila 15 iş günü içinde çıkabilir. Bu süre başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik gösterebilir.

Dubai Vizesi Fiyatı İçeriği

 • Konsolosluk ücretleri
 • Sağlık sigortası (Koronavirüs ve diğer her şeyi kapsar)
 • Servis ücretleri
 • Tüm vergiler

Dubai Vizenizin Reddedilmesinin Sebepleri

Dubai Vize Başvurunuzun reddedilmesine neden olabilecek bazı durumlar şunlardır :

– 24 yaşından küçük bir kadınsanız ve yalnız seyahat ediyorsanız, insan kaçakçılığından şüphelenilerek vizeniz reddedilebilir.

– Dubai’de veya Türkiye’de daha önce herhangi bir sabıka kaydı, dolandırıcılık veya herhangi bir suistimal olması durumunda vizenizin reddedilmesine neden olabilir.

– Daha önce Dubai oturma vizeniz varsa ve vizeyi iptal etmeden ülkeyi terk ettiyseniz vizeniz reddedilebilir.

– Pasaportunuzun taranan nüshalarının okunaklı olmaması ve Dubai göçmen bürosunun bunu şüpheli bulması ve size Dubai vizesi verme sürecini reddetmesi mümkün olabilir.

– Pasaportunuzda işçi, çiftçi vb. beyaz yakalı olmayan bir profesyonel olarak yer alıyorsanız vizeniz reddedilebilir.

– Vize başvurunuzun isim, pasaport numarası, doğum tarihi, pasaport veriliş ve pasaport bitiş tarihlerinde yazım hataları olması durumunda başvurunuz reddedilebilir.

– Dubai’ye turist vizesi için başvurmuş ve kullanmamış olmanız durumunda vizeniz reddedilebilir .

– Dubai’deki bir kuruluş aracılığıyla çalışma vizesi için başvuruda bulunmanız ve bu çalışma hakkını kullanmamanız durumunda vizeniz reddedilebilir.