Bangladeş Vizesi

 Bangladeş vizesi almak için yapmanız gereken işlemler arasında genel olarak diğer ülkelerin vizelerini almak için yapmanız gereken işlemlerden biraz daha farklı şeyler söz konusu olabilir. Bu sebepten dolayı da sizlere Bangladeş vizesi alırken dikkat etmeniz gereken her bir hususu bu yazımızda teker teker bilginize sunduk. Bu noktada aynı zamanda sizlere Hollanda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi yardımcı olacaktır.

Bangladeş vizesi ile ilgili olarak her bir hususta 7 gün 24 saat yanınızda olacak olan Hollanda Vize adlı firma yetkilileri Bangladeş vize alma kurallarından sizlere söz edecektir. Daha sonra da gerekli olan işlemler sırasında bir takım evraklarınızı hazırlarken gerekli olan incelemeleri yaparak vize talep sırasında incelemelerde Herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmanızı da engellemiş olur.

 Bangladeş vizesi almak için evrak hazırlığı yapmadan önce yapılması gereken bir takım farklı işlemlerin de olduğunu hiçbir zaman için aklınızdan çıkartmamanız gerekir. Bu durumda da karşımıza çıkacak olan bir takım bürokratik işlemler söz konusu olacaktır. Bangladeş vizesi başlıklı bu yazımızda bütün bunları sizlere anlatarak Bangladeş vizesini en kolay ve en hızlı nasıl alabileceğimizi sizlere belirtmiş bulunmaktayız. Eğer ki yakın bir zamanda Bangladeş ülkesine bir ziyaret yapmayı planlıyorsanız bu planınızı yapmadan hemen önce mutlaka bu yazımızda göz atmamız da son derece büyük bir fayda olacaktır.

 Bangladeş Vizesi Ön Başvuru ve Randevu İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

 Bangladeş vizesi ön başvuru ve randevu işlemleri nasıl yapılır hususunda mutlaka bilgi sahibi olmanızı ve bu işlemleri internet üzerinden hızlı bir şekilde halletmenizi tavsiye ederiz. Bu sebepten dolayı da bu aşamada sizlere Bangladeş vizesi randevusu hakkında bir takım önemli bilgileri aktaracağız. Neden diye soracak olursanız çünkü Bangladeş vizesi almak için direkt olarak konsolosluk ile iletişime geçmek mümkün olamaz ve mutlaka bir vize randevunuzun olması gerekir.

 Öncelikle Bangladeş vizesi almak isteyen kişiler Bangladeş Konsolosluğu ile iletişim kurmak adına mutlaka e-posta üzerinden Bangladeş ülkesinin vize işleri birimine bir ön bilgilendirme formu göndermek durumundadır. Bangladeş vizesi ön bilgilendirme formu yüzeysel olarak kimliğiniz hakkında bir takım bilgiler isteyecektir. Bu bilgilerle Bangladeş konsolosluğundan vize alma talebi oluşturup vize işlemlerinizi yapmak üzere bir gün ve saat alabilirsiniz.

 Bangladeş Vize İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

 Bangladeş vize işlemleri nasıl yapılıyor konusunda umuma mahsus pasaport sahipleri bir takım bilgilere sahip olmak zorundadır. Zira hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu seyahati son derece kolay bir şekilde 180 güne 90 gün olmak şartıyla vize işlemi yapmadan gerçekleştirebilecek ve Bangladeş ülkesinde bir süre ikamet edebilecektir. Bu sebepten dolayı da umuma mahsus pasaport sahiplerinin mutlaka bu konuda bilgi sahibi olarak gerekli olan bütün işlemleri yerine getirmesi son derece büyük bir önem taşır.

 Bangladeş vize işlemleri ile ilgili olarak sizlere ilk bahsetmemiz gereken konu her zaman için bu vizeyi almak üzere yazmanız gereken vize talep dilekçesi ve Bangladeş vize başvuru formu olmalıdır. Bangladeş vize talep dilekçesi üzerinde Bangladeş Konsolosluğuna hitaben yazılmış olan bir başlık olması gerekir. Ayrıca bu noktada Bangladeş ülkesine gitme sebebinizin de açıkça ifade edilmesi ve Bangladeş ülkesine hangi vize çeşidi ile gitmek istediğinizi mutlaka belirlemiş olmanız gerekiyor. Durum böyle olunca da Bangladeş vize türleri ile ilgili bütün detayları da öğrenmiş olmanız gerekir.

 Bangladeş vize başvuru formu üzerinde de ön başvuru formuna göre biraz daha derinlemesine bir bilgi verilmesi gerekiyor. Zaten bu aşamada Bangladeş Konsolosluğu vize işleri birimi tarafından hazırlanmış olan sorularla sizlerden istenecek olan cevapları doğru bir şekilde doldurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki Bangladeş vize başvuru formu ile daha sonra hazırlamanız gerekecek olan Bangladeş vize başvuru belgeleri birbiriyle örtüşmek ve hiçbir şekilde çelişki ya da kafalarda soru işareti bırakmamak zorundadır.

Bu aşamada herhangi bir sorun söz konusu olursa Bangladeş Büyükelçiliği vize işleri birimi herhangi bir şekilde vize talebinizi kabul edemez ve Bangladeş seyahatiniz iptal olur.

 Bangladeş vize işlemleri için bütün bunları yaparken aynı zamanda gerekli olan aşıları da bu aşamada olmak ve aşı karnesine sahip olmak son derece büyük bir önem taşır. Bangladeş ülkesi için gerekli olan aşıları bu noktada olmak her zaman için çok daha etkili olacaktır.

Bu ülkeler genel olarak kapı girişlerinde de aşı yapabilir fakat aşının etkisini göstermesi ve koruyuculuğunun sağlanması açısından en az 10 gün öncesinden yapılmış olması her zaman için çok daha önemli olacaktır. Bu sebepten dolayı da sarıhumma aşısı gibi aşıları da bu noktada yaptırmış olmak ve kayıtlara geçirmek konusunda sizlere bu başlık altında bilgi vermek zorunda hissettik.

 Bangladeş Vize Evrakları Nelerdir?

 Bangladeş vize evrakları nelerdir konusunu inceleyecek olursak aşağıdaki maddelerin her birinin son derece büyük bir önem taşıdığını görmekteyiz.

 • Biyometrik ve en az 6 ay içerisinde çekilmiş olan fotoğraflar
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı arkalı önlü fotokopileri
 • Evlilerden evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Yurt dışı aşı karnesi
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • Banka hesap dökümleri
 • Bangladeş otel rezervasyonları ve gidiş dönüş uçak biletleri
 • 4 A SGK hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesi ile maaş bordrosu gibi mesleki belgelerin dökümleri
 • Seyahat sağlık raporu
 • İkametgâh belgesi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • En az 6 ay geçerli olan bir pasaport

 Bangladeş vize işlemlerinin yapılabilmesi için bütün bu belgelere ihtiyaç duyulacaktır. Aynı zamanda Bangladeş vize çeşitlerine uygun olan belgeleri de bu dosya içerisine ilave ederek Bangladeş Konsolosluğu vize işleri birimine teslim etmeniz yeterli olacak.

 Bangladeş Vizesi Almak İçin Hangi Türler Tercih Edilebilir?

 Bangladeş vizesi almak için hangi türler tercih edilebilir konusunda genel olarak Bangladeş vize çeşitlerini incelemek gerekirse ticari vize ve turistik vize öne çıkar. Bangladeş ticari vize ile genel olarak Türkiye’de faaliyette bulunan firmalar bu ülkeye giriş yapmak istiyor. Aynı zamanda öğrenci vizesi ile de bu ülkeye gitmek isteyen kişi sayısı son derece fazla olacaktır. Bunun yanı sıra transit geçiş için de Bangladeş ülkesinden vize almak isteyen kişiler söz konusu olacaktır.

 Bangladeş Vizesi Almak Kolay Mı?

 Bangladeş vizesi almak kolay mı diye soracak olursanız da Bangladeş ülkesine vize almak isteyen birisinin Bangladeş vize evrakları başlığımız altında bir araya getirmiş olduğumuz bütün maddelere uygun bir hazırlık yapması gerektiğini söyleyebiliriz. Bangladeş vize evrakları tam olarak hazırlanmış olduğunda ve herhangi bir yüz kızartıcı suç söz konusu olmadığı zaman Bangladeş ülkesi son derece kolay bir şekilde vize verecektir.

 Bangladeş Vizeleri Ne Kadar 2024

 Bangladeş vizeleri ne kadar 2024 yılı için sizlere kesin bir fiyatlandırmadan söz etmek mümkün olamaz. Bunun en büyük sebebi ise Bangladeş vize çeşitlerine bağlı olarak verilecek olan vize ücretlerinin de buna göre değişkenlik göstermesi olacaktır.